חימום רצפתי

חימום רצפתי
חימום רצפתי

חימום רצפתי הוא הדרך הנקייה, הפשוטה והחכמה להבטיח סביבת מגורים נעימה לאורך כל ימות החורף. באמצעות תשתית של צינורות הפרוסים מתחת לרצפות או לפרקט, עובר חום כלפי מעלה. כל אזור בבית מחובר למרכזיה משלו וזה מחובר למקור אנרגיה בהתאם לבחירה האישית כשהאפשרויות הן חיבור לסולר, גז ולמשאבת חום.

כיוון שהחום נוטה באופן טבעי לעלות מעלה, הגיוני לחמם את הבית מהרצפה ובכך לדאוג לכך שכל החלל יהיה בטמפרטורה האידאלית. עם זאת, גם כאשר ברור שזוהי השיטה הטובה ביותר לדאוג לסביבה נעימה, עשויות לעלות שאלות רבות בנוגע ליתרונות ולאתגרים שבשיטת חימום זו.

היתרונות של חימום רצפתי

בתהליך בניה או שיפוץ יש לקבל החלטות רבות כאשר אחת מהן צריכה להתייחס לאמצעי החימום של הבית. נכון, מדינת ישראל אינה קרה כמו אירופה, אך גם לנו יש ימים קרים ואמצעי הבניה והלחות רק הופכים את הקור למורגש יותר. הרצון להרגיש נינוחים בבית, ללכת בבגדים קלילים, לא לדאוג האם החדר של הילדים חם או לא, טבעי לכולנו. הבחירה בחימום רצפתי מביאה יתרונות בולטים שמתווספים לחום הנעים בבית.

יעילות אנרגטית

בהתקנה נכונה מערכת של חימום רצפתי תהיה אחת היעילות מבחינת האנרגיה. בימים בהם המחירים רק עולים וישנם איומים של ממש על עלות האנרגיה, נדרש פתרון מתקדם שינצל אותה בצורה המיטבית. המערכת מותקנת כך שכל אזור נשלט בצורה נפרדת על מנת לקבוע את הטמפרטורה המתאימה לו ביותר. בנוסף, ברור כי החימום עולה למעלה ולכן התחושה היא שכל הבית חם, בכל רגע, בלי להעלות את העלויות.

חופש עיצוב בבית

אחד השיקולים בבחירת אמצעי חימום אחד על פני האחר הוא השיקול העיצובי. שלא כמו תנורים או מזגנים שמותקנים על קירות החדר, חימום רצפתי נמצא תחת הרצפות ומאפשר לבצע בחלל כל שינוי ולקבל כל החלטה עיצובית. בחירה זו מאפשרת ליהנות מכל העולמות: בית נעים שכיף להסתובב בו, חום בשליטה עצמית, תצרוכת אנרגיה נמוכה וחלל שאפשר לעצב אותו בלי כל מגבלה.

בטיחות ברמה גבוהה

מההתקנה ועד ההפעלה, בכל הנוגע לבטיחות אפשר להיות רגועים כשהמערכת פועלת. אין כל חשש מכוויות בשל ילדים שמתקרבים לתנור, אין כל בעיה עם מגע של חפצים שונים או בדים עם אזורים חמים ובקיצור, המערכת מאפשר לחיות בבית חם ובטוח. זהו החלום של משפחות רבות, לדעת שהן חיות בסביבה בטוחה בלי להתפשר על הטמפרטורה לרגע.

הפעלה נקיה ללא מאמץ

יתרון בולט של מערכת החימום הוא היכולת לתפעל אותה ללא כל מאמץ. כל קומה או אזור מקבלים את נקודת השליטה הייעודית וכל שיש לעשות הוא לקבוע את טמפרטורת החימום. כל חדר יתחמם בדיוק על פי הדרישות האישיות, לא יותר ולא פחות. התרמוסטט נמצא במקום בולט, קל להפעיל אותו ולהבטיח סביבה נעימה.