מערכת חימום תת רצפתית

מערכת חימום תת רצפתית
מערכת חימום תת רצפתית

מערכת חימום תת רצפתית היא הדרך היעילה והנעימה לחימום הבית. זהו אחד מהפתרונות הנוחים, הפשוטים ליישום והידידותיים לסביבה. שלא כמו בעבר, היום ישנן מערכות חדשניות אשר מציעות לא רק חימום נעים אלא גם חיסכון כספי, מה שמאפשר ליהנות מהטמפרטורה הרצויה לאורך כל החורף, ביום ובלילה.

מערכת חימום תת רצפתי יכולה להיות מבוססת על אנרגית גז, סולר והפתרון הטוב ביותר הוא משאבת חום. פתרון זה מאפשר לחסוך בתצרוכת האנרגטית לאורך שנים בלי להתפשר על הטמפרטורה. המערכת מותקנת תחת הרצפות או הפרקט, בנויה ממעגלים וכל שטח נשלט על ידי תרמוסטט בהתאם לנוחות האישית.

כיצד פועלת מערכת חימום תת רצפתית?

מבט על מערכת החימום מראה צורה של רשת צינורות הפרוסה תחת הרצפות או הפרקט של הבית. כל רשת מחוברת למרכזיה אשר יוצאת לתרמוסטט הנמצא בחלל החדר ודרכו ניתן לשלוט על הטמפרטורה. לאחר שהמערכת פרוסה והרצפה מונחת, אי אפשר לראות את הצינורות אלא רק לשלוט בהם בקלות וכמובן, להרגיש את הבית הנעים.

ברגע שהמערכת פועלת, החום מתחיל לפעול ולעלות כלפי מעלה. כיוון שחום עולה באופן טבעי, התחושה היא של חימום שעובד בכל החלל. אפשר ללכת על הרצפה יחפים וללבוש בגדים קלילים בבית כי כל חלק מרגיש נעים. את תשתית המערכת יש לחבר למקור אנרגיה כאשר ישנן אפשרויות שונות שהכלכלית ביותר היא משאבת חום.

הבטיחות של המערכת

ישנם יתרונות רבים לבחירת מערכת חימום תת רצפתית כשאחד מהם הוא הבטיחות. כיוון שאין גוף חימום חשוף, אין כל חשש מפגיעה, גם לא בבית עם תינוקות קטנים שזוחלים על הרצפה. המערכת סגורה, אין כל חשש לחשיפה לחשמל והיא לא צוברת אבק כך שהיא לא משפיעה על איכות האוויר בבית.

מעבר לכך שהמערכת בטיחותית, כיוון שהיא לא בולטת, היא לא משפיעה על העיצוב של החלל. למעט תרמוסטט שנראה ככפתור גדול, אין כל מגבלה וזאת בניגוד למזגנים או תנורי חימום גדולים. בשורה התחתונה, זהו פתרון אידאלי לבתים קטנים וגדולים, משרדים ולמעשה כל מרחב מחיה.

תפעול ותחזוקת המערכת

אחת השאלות שעולה לא פעם אצל מתעניינים במערכת נוגעת לתפעול ותחזוקת המערכת. למעשה, אין כל צורך לבצע פעולות מיוחדות לאורך השנים. ההפעלה של המערכת נעשית מנקודה אחת (בבתים גדולים יהיו מספר נקודות שליטה, בהתאם לתכנון המקדים) ואין צורך בלימוד מיוחד כדי להפעיל אותה. מבחינת התחזוקה, גם אין כל צורך לדאוג כיוון שהמערכת לא חשופה לפגיעות.

המערכת נמצאת תחת הרצפה ולכן היא לא חשופה לפגיעה. אי אפשר "לשחק" עם הצנרת והיא קבועה במקומה. אבק לא מגיע למערכת ולכן הוא לא משפיע עליה. אין כל ספק שזוהי המערכת הטובה והיעילה ביותר לחמם את הבית או כל חלל אחר שנמצאים בו מדי יום.