משאבות חום

משאבות חום

משאבות חום הינן למעשה אמצעי לחימום המים, כאשר השימוש העיקרי של משאבות חום הוא חימום תת רצפתי אשר פועל באמצעות מים, ולמעשה גורם לחימום חלל הבית כולו.

כמו כן, ניתן להשתמש ביתרונות של משאבות חום לחימום של ג’קוזי, בריכה, ומקורות מים נוספים. היתרון המהותי ביותר בהתקנה של משאבות חום הוא העובדה כי הוא מחמם גם את המים ובכך ניתן לדלג על שלב הדלקת הדוד. שיטת הפעולה של המשאבות דומה במידה מסוימת לפעולה של מזגן, בכך שהיא אוגרת את החום של המים עד לטמפרטורה של 70 מעלות. חברת עולם החימום הינה חברה בעלת ותק וניסיון רב ומתמחה בהתקנה של משאבות חום evi, משאבות חום בצפון, משאבות חום ירושלים ועוד.

משאבות חום EVI

משאבות חום evi הן פתרון חימום אידיאלי לכל מי שמבקש לחסוך בעלויות ולהיות אקולוגי.

באמצעות המשאבה, ניתן לחמם מים בקלות, ולהגיע לחיסכון משמעותי של עד כשבעים אחוזים בעלויות החימום הרגילות כגון מזגן, תנורים ומפזרי חום. מדובר במערכת חימום נפוצה ואפקטיבית אשר ניתן לראות כיום בבתים רבים בישראל.

משאבות חום בצפון

היתרון המהותי ביותר של משאבות חום בצפון הוא העובדה כי מדובר בפתרון חימום אפקטיבי, מהיר, אקולוגי, חסכוני וידידותי לסביבה.

זאת בעקבות חסכון באנרגיה לחימום המים, כאשר התוצאה הישירה היא חיסכון משמעותי בעלויות החימום המוכרות. משאבת חום למעשה יכולה לצמצם את העלויות הכספיות עד כ-80 אחוזים, לעומת שימוש בפתרונות חימום אחרים. חשוב לקחת בחשבון כי המחיר משתנה בהתאם לצריכה הביתית, וגודל הבית. עולם החימום הינה חברה מקצועית אשר מתמחה במתן פתרונות חימום ללקוחות פרטיים ועסקיים כאחד, ומתמחה בשירותי ייעוץ והתקנה מקצועיים.

משאבות חום ירושלים

הדבר הראשון אותו חשוב במיוחד לדעת לפני שרוכשים ומתקינים משאבות חום ירושלים, הוא החשיבות הגבוהה של התייעצות עם אנשי מקצוע, זאת על מנת להתאים את גודל המשאבה בהתאם לצרכים ולגודל הבית.

חשוב לקחת בחשבון כי ככל שהבית גדול ורחב יותר, כך יהיה צורך במשאבה חזקה וגדולה יותר, אשר תתן תפוקה מירבית. לעומת זאת, בתים קטנים במיוחד אף אינם זקוקים למערכת חימום מסוג זה. בנוסף, מומלץ לזכור כי משאבת חום יכולה לעשות רעש, ולכן מומלץ להתקין אותה מחוץ לבית.

 

מה צריך לדעת על משאבות חום

הטכנולוגיה שהתפתחה בתחום פתרונות החימום לבית הובילה לכך שיותר בעלי בתים בוחרים להתקין או לעבור לחימום באמצעות משאבות חום. המערכת מביאה יתרונות רבים הן לבית והן לסביבה כשאפשר לבחור בה הן בשלב הבניה והן לאחר שהבית כבר גמור ואפילו אם ישנה מערכת קיימת אחרת.

הייחודיות של משאבת החום

הייחודיות של משאבות חום בא לידי ביטוי ביכולת לספק מענה איכותי ובעלות נמוכה. הטכנולוגיה הובילה לכך שתצרוכת האנרגיה נמוכה, מה שמאפשר לכל בעל בית ליהנות מחשבון חשמל נמוך תוך כדי שמירה על איכות הסביבה. המשאבה נחשבת למערכת פשוטה וידידותית אשר שואבת חום מהאוויר או מהקרקע בסביבה בה היא ממוקמת ומשתמשת בהם כדי לחמם את הבית.

משאבות חום מציעות ניצול יעיל של האנרגיה

כאשר נכנסו לחיינו משאבות החום הן הביאו פתרון חדשני שלא נמצא בתנורי החימום המסורתיים. כאן המערכת מסוגלת להמיר את מקור הכוח הקיים ביעילות מרבית בלי ליצור פסולת אנרגטית אשר מעלה את עלות חשבון החימום. זהו יתרון משמעותי אשר מעניק מקסימום יעילות במינימום עלויות. יש לציין כי המערכת לא רק יעילה בטווח הקצר אלא כמעט ואינה דורשת טיפול, מה שהופך אותה לחסכונית במיוחד.

שמירה על איכות האוויר

המשאבות לא רק מחממות את הבית אלא גם דואגות לכך שהאוויר בו יהיה נעים. אם המערכת מחוברת לחימום תת רצפתי ברור שהבית יהיה נעים כשהאוויר בו אינו משתנה בשל תצרוכת האנרגיה. גם בשלל האמצעים האחרים האוויר ישמר ברמה הגבוהה ביותר כשישנו איזון של רמות הלחות והיובש כך שהאווירה בתוך המבנה נעימה וחמימה.

מערכת חימום שקטה

הרעש הוא מטרד של ממש ובמיוחד כשהבתים צפופים והשכנים יכולים לשמוע את הפעילות של מערכת החימום. אחד היתרונות הבולטים של משאבות החום הוא בכך שהן שקטות בהשוואה לרוב המערכות הקיימות. זהו יתרון משמעותי אשר משפיע גם על בני הבית, גם על השכנים וגם על אלו שמטיילים בחוץ. היעילות גבוהה וכל זאת בשקט ותוך התחשבות בסביבה.

בטיחות הפעלה ותחזוקה

המשאבה מורכבת מחלק שממוקם במקום מוגן מחוץ לבית ומרכיב בתוך הבית אשר מתחבר למערכת החימום. הריחוק של המערכת והעובדה שאפשר להפעיל אותה בלחיצת כפתור, הופכים אותה לבטוחה למדי, בין אם היא מפעילה חימום תת רצפתי ובין אם מערכת אחרת. קל מאד להפעיל ולשלוט במשאבה כשהתקנה נכונה תוביל לכך שאפשר יהיה לשלוט במידת החום באזורים שונים בבית (הכל תלוי בתכנון נכון ובחברה מקצועית).

מספר חסרונות שיש להכיר

בבחירת מערכת חימום לבית אין כל ספק שהמשאבות יעלו על הפרק. עם זאת ברור שלכל מערכת יש גם חסרונות ובהתאם לעשות את השיקול האישי. כדאי לדעת כי בטווח הקצר, ההתקנה של המשאבה עשויה להיות יקרה יותר לעומת התקנת אמצעי חימום אחרים. המחיר מתקזז אמנם בתפעול השוטף, אך כדאי להכיר בעובדה זו.