משאבת חום לחימום מים

משאבת חום לחימום מים
משאבת חום לחימום מים

משאבת חום היא האמצעי היעיל ביותר לחימום מים וחימום ביתי. היום, מדובר במוצר לא רק היעיל ביותר אלא גם הידידותי ביותר לסביבה וזאת תודות לחיסכון האנרגטי שלו. עם עובדות אלו אין זה מפתיע כי יותר ויותר ישראלים בוחרים באמצעי זה לחימום.

אפשר לראות דמיון רב בין משאבת החום לבין המזגן. לשני המוצרים ישנם חלקים דומים כולל מעבה, מאייד, שסתום, מפוח ומדחס. עם זאת, הפעילות של כל אחד מהם שונה כאשר המשאבה עובדת על הרעיון של שימוש בחום הנמצא באוויר. ברגע שהטמפרטורה מעל לאפס מעלות, ישנו חום שהמשאבה יכולה לקלוט והיא זקוקה למעט מאד אנרגיה כדי ליצור את תהליך החימום.

שימושים שונים למשאבות החום

משאבת חום לחימום מים היא מערכת אשר מתחברת למערכת נוספת. כלומר, היא יכולה לתת מענה לצרכים שונים כאשר היא מוכרת בשימוש במערכות חימום ביתיות כמו חימום תת רצפתי אך לא רק. המשאבה יכולה לתת מענה לחימום המים בלבד, במקום דוד החימום הסטנדרטי שעובד על חשמל והיא יכולה לשמש לחימום הג'קוזי, הבריכה וכל מקור מים אחר.

שיטת החימום לא משתנה אלא החיבורים למערכות השונות וכמובן, ככל שהמערכת גדולה יותר כך יש צורך בשימוש של משאבת חום לחימום מים גדולה יותר. יש לציין כי בין אם הבחירה היא במערכת קטנה יחסית או גדולה, העלות לאורך זמן חסכונית וזאת כיוון שכמעט ואין צורך באנרגיה נוספת כדי להגיע לטמפרטורה הרצויה.

משאבת חום לחימום מים מול דוד חשמלי

מדינת ישראל היא מדינת שטופת שמש ולכן אפשר לראות דודי שמש סולאריים כמעט בכל גג ועיר. למעט רבי קומות גבוהים מאד בהם לא כדאי לשים דוד המחובר למערכת סולארית, הדודים נותנים מענה יעיל למדי. היתרון של השמש ברור, מדובר באנרגיה נקייה, חיסכון כלכלי ונוחות רבה בשל מים חמים זורמים לאורך היום. החיסרון הוא כמובן החורף כאשר אי אפשר להסתמך על הדוד לאורך כל השנה ולכן הפתרון הוא חיבור לחשמל.

הדוד החשמלי, אשר עובד באופן חלקי או מלא, נותן פתרון יעיל בכל הנוגע לחימום המים, אך גם יקר מאד. העלות של חימום המים לאורך השנה יכולה להיות גבוהה ולהגיע לאלפי שקלים בשנה, תלוי במספר הנפשות בבית ואופן הפעילות. משאבת חום לחימום המים נותנת מענה לאורך כל ימות השנה, מים חמים בדיוק בטמפרטורה הרצויה ובמחיר משתלם במיוחד.

לבחור את החברה המתאימה להתקנת המערכת

נכון להגיד שמשאבות החום נותנות מענה מצוין לחימום מים וחימום מערכות החימום בבית או במבנה. נכון עוד יותר להגיד כי נדרשת מומחיות לבחירה של המערכת המתאימה והתקנתה. לפני בחירת המערכת חשוב לבחור בחברה מנוסה, בעלת רקע בתחום, כזו שיכולה לתת פתרונות שונים ומותאמים באופן אישי. בשיחה הראשונית אפשר להתרשם מהיכולות, השירות והמקצועיות של הצוות.