משאבת חום לחימום תת רצפתי

משאבת חום לחימום תת רצפתי
משאבת חום לחימום תת רצפתי

משאבת חום לחימום תת רצפתי מוצבת בחלק החיצוני של המבנה ועל ידי ספיגת החום הקיים באוויר היא מחממת את הבית. המערכת כל כך יעילה שהיא מסוגלת לספק חימום עוצמתי במינימום אנרגיה, מה שהופך אותה לפתרון המשתלם ביותר והידידותי ביותר לסביבה.

השילוב של משאבת חום עם מערכת חימום תת רצפתי הוא האופטימלי ליצירת אווירה נעימה בבית. מצד אחד, המשאבה מציעה חיסכון באנרגיה ומאפשרת לחמם את הבית כל היום וכל הלילה, ללא מחשבות מטרידות על העלויות. החימום התת רצפתי גם הוא מושלם לבית כיוון שהוא דואג לכך שכל הבית יהיה נעים, מהרצפה ועד התקרה.

מדוע משאבת חום לחימום תת רצפתי היא הפתרון האידאלי לבית?

בעשור האחרון אפשר לראות עלייה ביישום משאבות חום לחימום תת רצפתי ולא במקרה. גם במדינת ישראל, אשר אינה מאופיינת בימים רבים גשומים ולא בטמפרטורות שיורדות מתחת לאפס, החורף מורגש ואין כל סיבה להרגיש חוסר נעימות בבית כשישנם פתרונות יעילים ומתקדמים. למעשה, בחינת המערכות מצביעה על סיבות רבות להשתמש בה:

עלות חודשית

בבתים רבים ישנה הימנעות מחימום בשל העלויות הגבוהות אך עם המערכת הנכונה אפשר ליהנות מחום נעים, בכל חלל החדר, בדיוק בטמפרטורה הנכונה וכל זאת בעלויות נמוכות. כיוון שהמשאבה לוקחת את האוויר החם מהאוויר שבחוץ, היא מצליחה להביא ניצול אנרגטי גבוה והעלות בהתאם.

נוחות וטמפרטורה

ברגע שהרצפה חמימה, החום עולה כלפי מעלה וכל חדר מרגיש נעים. קל מאד להפעיל את המערכת וכל שנדרש הוא לחיצה על התרמוסטט. לאחר מכן היא פשוט עובדת, יום ולילה וכיף להתהלך בבית. אין צורך בפעולות תחזוקה מיוחדות כך שמדובר על רווח חמים.

בטיחות

חימום תת רצפתי מתאים לכל בית, גם בית שיש בו תינוקות רכים שעדיין זוחלים ומשחקים על הרצפה. אין כל חשש מחום גבוה וכיוון ששום דבר לא נוגע במערכת אין כל חשש מדליקה או פגיעה בבית. המשאבה נמצאת בחוץ וחלקיה לא חשופים, מה שהופך אותה למוגנת.

עיצוב הבית

מצד אחד, ישנה משאבה בחוץ. מצד שני, חימום אשר מונח תחת הרצפה. התוצאה היא אי-מגבלה בכל הנוגע לעיצוב. לא צריך להתחשב בתנורים הנמצאים על הקירות והדבר היחיד שנראה לעין הוא התרמוסטט שמשתלב בצורה טבעית בחלל (כמו כל מפסק).

לא רק לחימום תת רצפתי

משאבת חום לחימום תת רצפתי משמשות לצרכים שונים ולא רק עבור חימום תת רצפתי. אמנם השילוב של שתי המערכות נותן את התוצאה הטובה ביותר, אך כדאי להביא בחשבון שאפשר לנצל אותה לצרכים נוספים. המשאבות מצוינות לחימום מים, ג'קוזי ואפילו בריכות שחייה. הן חסכוניות באנרגיה, ידידותיות לסביבה, יעילות ואינן דורשות טיפול מורכב או מיוחד לאורך השנים.

כשעולה המחשבה להתקין חימום תת רצפתי כדאי לפנות לחברה אשר מתמחה בתחום ושמכירה היטב את משאבות החום והפתרונות הטובים ביותר לבית. לניסיון הקודם, ההיכרות עם המערכות השונות והשירות יש משמעות רבה וחשוב מאד לבחור לא רק את המערכות הטובות ביותר אלא גם את החברה הנכונה לשירות.