משאבת חום מומלצת

משאבת חום מומלצת
משאבת חום מומלצת

בחירת משאבת חום היא הפתרון האופטימלי לבית ולמבנים נוספים. לצד הבחירה שנראית היום טבעית, עולה השאלה איזו מבין המשאבות השונות היא הטובה ביותר. חשוב לדעת כי אין אחת אשר טובה לכל הבתים והצרכים אלא יש לבחון את כל השיקולים שיכולים להשפיע על הבחירה ורצוי להתייעץ עם חברה המתמחה בתחום שנים שתציע את הפתרון הטוב ביותר.

משאבת חום מומלצת – התאמה של משאבת החום לצרכים האישיים

כדי לקבוע איזו משאבת חום מומלצת יש לבחון את הצרכים האישיים. ישנם מספר קריטריונים שיש להתייחס אליהם בתהליך הבחירה:

  • גודל המבנה – משאבה אשר תתאים לחימום בית קטן לא תתאים לחימום תת רצפתי בבית גדול. המטרה היא לתת את הפתרון הכמותי המתאים ביותר כדי להבטיח ניצול אנרגטי אופטימלי.
  • סוג החימום – יש לשאול האם המטרה היא לחמם את המים, לחמם את הבית כולו או אולי מערכת חיצונית כמו בריכת שחייה. יש להתאים בין המשאבה לבין סוג החימום.
  • שליטה בחימום – ישנן מערכות שונות אשר מתחברות למשאבת החום ויש לבדוק איך שולטים בחום כדי לבחור במשאבה המתאימה לכך.

בחירת משאבה לסביבה האקלימית

כל סביבה אקלימית שונה ואפילו בישראל אפשר למצוא אזורים שהטמפרטורות בהן נושקות בחורף לאפס מעלות ואף פחות וישנם אזורים שטמפרטורה של עשר מעלות נחשבת לקרה במיוחד. משאבת חום מומלצת כיוון שהיא לוקחת את החום שכבר קיים בסביבה והיא עובדת מצוין במקומות בהן הטמפרטורה מעל ל-0 מעלות.

בבחירת המשאבה יש להתייחס לאזור המגורים ולוודא כי היא תפעל בצורה הטובה ביותר. יש להפעיל שיקולים שונים, לבחון את הסביבה ובהתאם להחליט מה גודל המשאבה המתאים לבית ולבחון תכונות נוספות שיכולות להשפיע על התוצאה הסופית.

עלויות האנרגיה מדי חודש

הרעיון בבחירת משאבת חום מומלצת הוא להצליח לנצל את האנרגיה על הצד הטוב ביותר. שיקול זה יכול להישמע פשוט למדי, אך יש לבצע חשבון מלא, כולל העלות הראשונית של המערכת. המטרה היא בסופו של דבר ליהנות מחימום אופטימלי במחיר משתלם אך לשם כך יש להעריך כמה תעלה הפעלת המשאבה כל חודש וכמה תעלה המערכת וההתקנה.

את חישוב העלויות אפשר לעשות מראש כשיש להביא בחשבון את העלות של המערכת, עלות ההתקנה, סוג המערכת שתתחבר למשאבה ועלות תצרוכת האנרגיה מדי חודש כשהמערכת תופעל.

משאבת חום מומלצת במסגרת התקציב

עוד שאלה שיש להעלות לפני שאפשר לבחור במשאבה מומלצת היא התקציב הקיים. בתוך התקציב יש להכניס את העלות הראשונית של המשאבה, עלויות ההתקנה, המערכות הנוספות שרוצים שיהיו בבית (אם רוצים לשלב מערכות חדשות) וכן את התשלום החודשי להפעלת המערכת.

כמובן, כדאי לזכור כי הפעלת משאבת חום זולה באופן משמעותי לעומת כל אמצעי חימום אחר ולכן בבחירת התקציב יש להסתכל על הטווח הקרוב והרחוק, התשלום העכשווי והתשלום שצפוי להיות מדי חודש כשהמערכת תתחיל לפעול.