חימום תת רצפתי משאבות חום

חימום תת רצפתי משאבות חום
חימום תת רצפתי משאבות חום

ישראל נחשבת למדינה עם מעט ימי גשם וחורף בו הטמפרטורות לא נמוכות מאד. למרות שמזג האוויר שלנו אינו דומה לזה של אירופה או מדינות קרות אחרות, הקור מורגש וזאת בשל הלחות הגבוהה, אופי הבניה ואמצעי החימום שלא תמיד נותנים מענה מתאים לצרכים. המאפיינים השונים של הארץ הם בדיוק הסיבה לכך שבשנים האחרונות אנו רואים עלייה במספר המשפחות שמחפשות אחר חימום תת רצפתי משאבות חום.

כדי שנוכל להבין את כל היתרונות של סוג חימום זה יש להבין קודם כל במה מדובר. חימום תת רצפתי משאבות חום הוא מערכת מעגלית של חימום אשר נמצאת תחת הרצפות או תחת הפרקט. משאבת חום היא מערכת אשר פועלת על רעיון של חימום מים כשהתוצאה היא חימום אפקטיבי, מהיר, ידידותי לסביבה ומשתלם מבחינת העלויות.

השילוב בין חימום תת רצפתי לבין משאבת חום

מערכת חימום רצפתי יכולה להתבסס על אנרגיית סולר, גז והיא יכולה לנצל את האנרגיה בצורה הטובה ביותר כשהיא מחוברת למשאבת חום. למעשה, מדובר בשילוב אופטימלי אשר מבטיח לנו סביבת מחיה נעימה, בעלות נמוכה וכל זאת בביטחון מלא. אמצעי החימום מאפשר לנו ליהנות מחום אשר עולה מן הרצפה ומבטיח טמפרטורה על פי הנקבע בכל החלל.

השימוש במשאבת חום מבטיח חיסכון משמעותי בעלויות, שימוש באנרגיה ירוקה ככל האפשר ומינימום פליטה. העלות הראשונית של המשאבה יכולה להיות יקרה לעומת אפשרויות אחרות, אך היא משתלמת תוך זמן קצר ובכך מאפשרת להפעיל את החימום מהרגע שהחורף מגיע ומתחיל להיות קר ועד ליום האחרון שלו. זהו השילוב האופטימלי לכל מי שרוצה לחיות בסביבה נעימה.

כיצד עובדת משאבת חום?

משאבות חום קולטות את החום מהאוויר והן שואבות אותו אל המערכת אליה הן מחוברות. הן יכולות להיות מחוברות למערכות חימום שונות כמו חימום מים, רדיאטורים וכמובן גם למערכת חימום תת רצפתי. המערכת מסוגלת לעבוד בטמפרטורות נמוכות במיוחד והיא פועלת בצורה הידידותית ביותר לסביבה כשהיא חוסכת פליטת 2CO מזיקה.

ספיגה של האוויר החם עוברת לנוזל אשר עובר דרך מדחס אל מערכת החימום. התוצאה היא חימום יעיל, ידידותי לסביבה, שעובד גם כאשר הטמפרטורות מאתגרות (כלומר גם במקומות בהם פתרונות אחרים לא עובדים או צורכים אנרגיה רבה).

חימום תת רצפתי משאבות חום – היתרונות

חימום תת רצפתי משאבות חום אשר עובד על משאבת חום מאפשר לכל בני הבית או המקום בו המערכת מוצבת מטמפרטורה נעימה. כל אזור מקבל את התרמוסטט שלו ואפשר לשלוט בו בלחיצה אחת כדי להבטיח שיהיה נעים במקום לאורך כל היממה. החימום חסכוני כך שאין כל חשש מהפעלה רציפה שלו, גם כשאף אחד לא בסביבה ובנוסף לכל אלה, הסביבה נשמרת.

ברגע שהמערכת מותקנת, היא יציבה לאורך שנים רבות ואינה דורשת פעולות תחזוקה קבועות, למעט הפעלה וכיבוי. ההפעלה אינטואיטיבית כך שכל אחד ואחת יכולים להפעיל את המערכת ולתת לה לעבוד ביעילות מרבית וליצור מקום שכיף לחיות בו.